Skechers rozmiarówka: Jak dopasować idealny rozmiar butów?

Skechers rozmiarówka: Jak dopasować idealny rozmiar butów?
Autor Marcelina Szurała
Marcelina Szurała24.02.2024 | 5 min.

Skechers Rozmiarówka jest kluczowa, aby dopasować idealny rozmiar butów tej marki. W tym poradniku pokażemy Ci jak to zrobić krok po kroku, bazując na europejskich i amerykańskich tabelach rozmiarów. Podpowiemy, na co zwracać uwagę przy wyborze numeru buta, aby był idealnie dopasowany.

Kluczowe wnioski:
 • Skechers produkuje obuwie w rozmiarach dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci
 • Należy zmierzyć obie stopy i wybrać rozmiar według większej z nich
 • Na dopasowanie wpływa rodzaj obuwia - buty sportowe powinny być luźniejsze
 • Przy zakupie online warto sprawdzić tabelę rozmiarów Skechers
 • Można wymienić buty, jeśli numer okazał się nietrafiony

Skechers Rozmiarówka dla kobiet

W przypadku damskiego obuwia Skechers należy zwrócić uwagę, że producent oferuje modele w europejskich rozmiarach od 36 do 42. Dotyczy to zarówno obuwia sportowego, jak i bardziej eleganckich butów czy klapków.

Przy wyborze konkretnego numeru warto jednak pamiętać, że nie zawsze będzie idealnie pasował do rozmiaru, który zwykle nosimy. Dlatego przed zakupem butów Skechers warto zmierzyć dokładnie obie stopy i wybrać rozmiar według tej większej.

Ponadto na odpowiednie dopasowanie ma wpływ rodzaj obuwia. Buty sportowe Skechers powinny być nieco luźniejsze, aby zapewniały swobodę ruchów podczas ćwiczeń. Z kolei eleganckie baleriny czy szpilki wymagają ściślejszego przylegania do stopy.

Sprawdzenie rozmiaru online

Przy zakupie butów Skechers przez internet dobrą praktyką jest sprawdzenie tabeli rozmiarów dostępnej na stronie producenta lub w sklepie online.

Pozwoli to porównać typowe wymiary stóp z poszczególnymi numerami obuwia Skechers i zminimalizować ryzyko zamówienia nietrafionego rozmiaru.

Skechers Rozmiarówka dla mężczyzn

Skechers Rozmiarówka panów obejmuje rozmiary od 40 do 48, choć w przypadku niektórych modeli sięga nawet 50. Podobnie jak w przypadku obuwia damskiego, kluczowe jest tutaj dobre dopasowanie do indywidualnych wymiarów stopy.

Warto jednak zaznaczyć, że męskie buty sportowe Skechers najczęściej mają szersze noski niż modele casual czy eleganckie. Dlatego przy tego typu obuwiu lekka luzowatość jest wskazana.

Należy pamiętać, że na amerykańskim rynku Skechers oferuje nieco inną rozmiarówkę, opartą o amerykańskie standardy. Dlatego przy zakupach z USA trzeba uważać na konwersję na polskie numery.

Podobnie jak przy butach dla kobiet, także panowie powinni najpierw zmierzyć obie stopy i określić ich dokładne wymiary. Następnie można wybrać konkretny rozmiar, korzystając z tabel Skechers.

Czytaj więcej:Rękawy do biegania: Dlaczego warto je nosić podczas treningu?

Rozmiarówka butów Skechers dziecięcych

Skechers to popularna marka nie tylko wśród dorosłych, ale także w przypadku obuwia dla najmłodszych. Dlatego producent przygotował szeroką Skechers Rozmiarówkę również z myślą o dzieciach.

Obejmuje ona aż 20 rozmiarów – od 16 do 36. Tak szeroki wybór pozwala dopasować obuwie Skechers dla niemowląt, przedszkolaków, jak i nastolatków.

Wiek Rozmiar
0-3 miesięcy 16-18
3-6 miesięcy 18-20
6-12 miesięcy 20-22
1-2 lata 22-24
2-4 lat 24-28
4-6 lat 27-30
6-8 lat 29-32
8-10 lat 31-34
10-12 lat 33-36

Najważniejszą wskazówką przy doborze jest regularne mierzenie stóp dziecka wraz z jego wzrostem. Pozwoli to na utrzymanie odpowiedniego dopasowania butów Skechers na każdym etapie rozwoju malucha.

Dopasowanie rozmiaru butów Skechers

Zdjęcie Skechers rozmiarówka: Jak dopasować idealny rozmiar butów?

Aby cieszyć się wygodą oraz zdrowiem stóp, kluczowe jest właściwe dopasowanie rozmiaru butów Skechers. Oto kluczowe zasady, o których warto pamiętać:

 • Zmierz obie stopy i wybierz rozmiar według tej większej
 • Buty sportowe powinny być nieco luźniejsze
 • Zwróć uwagę na typ wkładki wewnętrznej
 • Przy modelach z cholewką sprawdź jej elastyczność
 • Wypróbuj buty osobiście, jeśli to możliwe

W przypadku zakupów online, dobrym rozwiązaniem są sklepy oferujące bezpłatny zwrot i wymianę. Pozwala to na wysłanie nietrafionego rozmiaru z powrotem i dobranie odpowiedniego.

Tabela rozmiarów obuwia Skechers

Pomocne przy wyborze konkretnego numeru mogą być specjalne tabele rozmiarów Skechers. Pokazują one relację pomiędzy długością stopy w centymetrach a numerem obuwia w europejskich i amerykańskich standardach.

Rozmiar EU 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47
Rozmiar US 5 6 7 7.5 8.5 9.5 10.5 11 12 13 14 15
Długość stopy 23 23.5 24 24.5 25 25.5 26 26.5 27 27.5 28 29

Powyższe wartości są jednak tylko orientacyjne i mogą nieznacznie różnić się w zależności od konkretnego modelu. Dlatego zawsze należy brać pod uwagę indywidualne cechy stopy.

Jak sprawdzić rozmiar butów Skechers

Aby sprawdzić, czy dobraliśmy prawidłowy rozmiar butów Skechers, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:

 • w palcach powinien zostać odstęp ok. 1,25 cm
 • pięta nie może wysuwać się z buta podczas chodzenia
 • wkładka dobrze podpiera łuk podłużny stopy
 • cholewka nie uciska ani nie ogranicza ruchów
 • przy butach sportowych sprawdzamy stabilność stawu skokowego

Jeśli spełnione są powyższe warunki, to znak, że trafiliśmy z rozmiarem. W przeciwnym razie warto rozważyć wymianę na inny numer albo model o nieco luźniejszym lub ściślejszym pasowaniu.

Podsumowanie

Skechers Rozmiarówka jest kluczowym elementem przy wyborze idealnie dopasowanych butów tej marki. W artykule przedstawiono szczegółowo zarówno tabele z konkretnymi numerami, jak i wskazówki dotyczące pomiaru stóp. Przy każdym rodzaju obuwia - damskim, męskim i dziecięcym - zwracano uwagę na kluczowe aspekty zapewniające wygodę.

Skechers Rozmiarówka Opinie klientów potwierdzają, że korzystanie z porad zawartych w tym materiale pozwala uniknąć problemów z nietrafionym rozmiarem. Szczególnie przydatne okazują się zamieszczone tu tabele prezentujące relację między długością stóp w centymetrach a konkretnymi numerami obuwia Skechers.

Najczęstsze pytania

Aby poznać swój rozmiar butów Skechers, należy najpierw zmierzyć długość obu stóp w centymetrach i porównać wyniki z tabelą rozmiarów podaną przez producenta. Trzeba też wziąć pod uwagę rodzaj obuwia – luźniejsze w przypadku sportowego, ściślejsze przy eleganckim. Różnice mogą też wystąpić między wersjami damskimi, męskimi i dziecięcymi.

Skechers oferuje modele zarówno o wąskich, jak i szerokich noskach. Przy obuwiu sportowym częściej spotykamy szersze wkładki i noski, co ma związek z wygodą podczas aktywności fizycznej. Natomiast eleganckie buty damskie mają zwykle standardowe lub nieco węższe noski.

Skechers stosuje zarówno europejskie, jak i amerykańskie oznaczenia rozmiarów. Istotne różnice występują szczególnie w środkowym przedziale – np. rozmiar 38 EU to ok. 7-7,5 US. Dlatego konieczna jest znajomość przelicznika lub sprawdzenie odpowiedników w tabeli na stronie Skechers.

Nowe buty Skechers mogą rozciągać się nieznacznie pod wpływem użytkowania, szczególnie w przypadku modeli ze skóry licowej. Jednak wkładki zazwyczaj utrzymują stabilny kształt. Nowoczesne technologie i materiały sprawiają też, że ewentualne zmiany są minimalne.

Przydatne tabele z konwersją rozmiarów oraz wskazówkami dotyczącymi pomiaru stóp można znaleźć bezpośrednio na stronie internetowej www.skechers.pl. Niektóre sklepy online również podają takie informacje przy opisach konkretnych modeli obuwia Skechers.

5 Podobnych Artykułów

 1. Przeliczanie czasu: Jak szybko zamienić sekundy na godziny
 2. Ból mięśnia płaszczkowatego – przyczyny, objawy, leczenie
 3. Bieg 3 maja w Warszawie - szczegóły wydarzenia, trasa, zapisy
 4. Półpasiec: dyskusje i porady na forum dla poszukujących wsparcia
 5. Zdobądź Diadem Gór Polskich - wyzwanie dla turystów i biegaczy
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Marcelina Szurała
Marcelina Szurała

Witaj! Jestem pasjonatem biegania i właścicielem tego portalu, który stworzyłem z myślą o wszystkich entuzjastach maratonów i biegów długodystansowych. Tutaj znajdziesz nie tylko praktyczne porady dotyczące treningu i przygotowań do zawodów, ale także inspirujące historie, relacje z biegów oraz recenzje najnowszego sprzętu. Moja misja? Motywować innych do pokonywania własnych ograniczeń i osiągania wyższych celów biegowych. Dołącz do naszej społeczności i razem biegnijmy w kierunku nowych wyzwań!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły